Kendi Halinde

Benim, bana söyleyeceklerim

5 Kasım 2021

Araya mesafe koyman güzel. Her gün siteye yazılar yazmayı kendine hedef haline getirdiğinde nasıl bir can sıkıntısı yaşadığını unutma. Dün bunu yazdım, bugün ne yazayım diye düşüncelere girişiyordun. Sonra, sonra rayına oturtun ve aklına gelenleri yazmaya başladın. İlk hafta listeye göre yazılar yazma durumunda olabildiğince daraldığımızı hatırlıyorum. Anarşist ruhunu dizginlemek pek kolay olmadığını o gün anladık. Bilgisayar başına geçtiğinde neler yazacağını düşünmek yerine, aklına gelenleri yazmanın daha sağlıklı ve en azından kendin için daha gelişim sağlayacağı olgu olacağına kanaat getirdik. Sonrasında da meyvesini yemeye başladık; şartlanmak! Hiçbir şeye şartlanmamak gerekiyormuş.

Beyin hummasına yakalanmadıysam ne mutlu 🙂

Siteyi ilk açtığımda nasıl da en iyi ” blog ” sayfası olmak için kolları sıvamıştım. Güzeldi ancak bir müddet sonra devamlı raydan çıkıyorduk. Orta yolu bulmakta zorlanıyorduk. Hiçbir şey ha deyince olmuyordu. Bizde bunu ha deyince eylemini gerçekleştirmek için debelendik durduk; özellikle o ilk hafta. Sonra üzerimizdeki kara bulutları defedince rahata kavuştuk.

Yazmaya gelmiştim. Bir yarışa gelmemiştim. Zihnimde yer alan kelimeleri koşturarak bir cümle haline getirme beceri sayılmazdı.

Bugün global web site sıralamalarında yer almıyorumdur. Zira başlarda ne kadar da güzel bir şeydi. Kendimi bununla kandırıyordum. Gerçi yeni bir sayfa açıyorduk; nimetlerinden faydalandığımız kadar kendimizi mutlu edecek o eylemleri de görmezden gelemezdim. Gelmedim de. Sadece aşırı bir beklentiyle uyanmak ve hüsranla uyumak istemiyordum.

Hayat benimdi. Karşıma çıkan veya çıkmasına müsaade ettiğim şeylerden keyif ya da hüzün almalıydım. Bunun dışında kendimi hiçbir alanda yıpratmamalıydım.

Neyse ki bugünlere gelince halinden pek memnun birisi olarak yazıyorum.

Her şeyin güzel olacağına inanarak burayı da ihmal etmemeye özen göstereceğim.

beni, ben olarak ancak sen telkin ve teskin edebilirsin diğer ben, hadi ver elini keyiflenelim…

profilin sahibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.